Czy Krzyżacy sa nadal groźni?
Przyznam, że Kroniki Archeo jak na razie pozytywnie mnie zaskakują. Pierwsza część była niezła, druga, lepsza, a trzecia jest naprawdę dobra. Dzieje się dużo, wiedzy nadal nie brakuje, a autorka zdecydowanie pisze coraz lepiej, jest mniej zgrzytów fabularnych, a historia „trzyma się kupy” i młody czytelnik na pewno nie czuje się oszukany czy traktowany protekcjonalnie.
Widać, że dzieciaki w kolejnych tomach powoli dojrzewają, zwłaszcza Bartek i Mary Ann, natomiast Marin i Jim w końcu mogą wykorzystać swoje umiejętności szermiercze. Fragmenty pisane w pierwszej osobie, będące bezpośrednią relacją z przeżytych przez młodych bohaterów przygód też czyta się lepiej, nie są już chaotyczne jak to miało miejsce podczas egipskiej wyprawy
Pamiętam ogromną przyjemność jaką miałem czytając książkę „Pan Samochodzik i Templariusze”, na pewnym etapie mojego życia chyba nawet czytałem ją na okrągło. Teraz już nie te lata, ale Sekret Wielkiego Mistrza w bardzo przyjemny sposób obudziła te wspomnienia. Oczywiście trudno porównywać te tytuły, ale frajda z czytania była całkiem spora.
Polecam.
Tytuł: Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Do tramwaju: i nie tylko :)
Ocena czytadłowa: 5+/6 – dla dzieciaków z grupy docelowej
Ocena bezludnowyspowa: 5/6 – dla dzieciaków z grupy docelowej
Tom specjalny: Dziennik podróżnika
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Liczba stron: 240
Informacje o książce:
Dziennik podróżnika to wyjątkowa pozycja w serii. Autorka – Agnieszka Stelmaszyk – napisała Dziennik specjalnie na życzenie swoich fanów, którzy wielokrotnie w czasie spotkań autorskich opowiadali jej o zakładanych przez siebie, na wzór Kronik, własnych dzienników z podróży.
Na Dziennik podróżnika składają się:
– strony przeznaczone do własnych notatek z podróży, podzielone na osiem działów (m.in.: Plan podróży, Kalendarium, Ważne informacje, Szkice i rysunki itd.). Podział ten podpowiada młodym podróżnikom, jakie ważne informacje powinni zebrać i przygotować przed podróżą, o czym pamiętać w trakcie podróży, co i jak notować, aby po powrocie z podróży wspomnienia nie uleciały.
– strony poświęcone siedmiu wydanym już tomom Kronik Archeo, na których czytelnicy znajdą fragmenty, które nie trafiły do książki, poznają sekrety bohaterów, dowiedzą się o kolejnych legendach i faktach, dotyczących danych skarbów.
Dziennik podróży jest zatem nierozerwalnie związany z przygodami bohaterów Kronik Archeo i po raz kolejny udowadnia, że każdy czytelnik, jeśli tylko zapragnie, może stać się podróżnikiem i odkrywcą zupełnie jak jego ulubieni bohaterowie serii.
„Sekret Wielkiego Mistrza” to jedna z moich ulubionych Kronik Archeo. Czytałam wszystkie za wyjątkiem ostatniej ich części i nigdy jeszcze się nie rozczarowałam!
Miło słyszeć, już się bałem, że ja jakieś skrzywienie mam w związku z tym, że przypadły mi do gustu :)